Podpora
Reproduktory, subwoofery a zosilňovače

O spoločnosti

Každý má sny... Molpir ich vie splniť.

MOLPIR VIE, ŽE VÍŤAZIA RÝCHLE SNY

Tlak trhu a snaha lepšie uspokojovať potreby zákazníkov viedli k dynamickému rozvoju firmy. V súčasnosti má firma okrem bratislavskej centrály dve pobočky v Českej republike-v Olomouci a v Prahe. Pobočky sú vzájomne prepojené počítačovou sieťou, ktorá umožňuje kvalitnú a rýchlu komunikáciu. Molpir si časom vybudoval pružný logistický systém, prostredníctvom ktorého realizuje presuny tovaru medzi skladmi jednotlivých pobočiek. Ak sa objednaný tovar nachádza v niektorom sklade spoločnosti, jeho dodávka konečnému spotrebiteľovi sa spravidla uskutoční do 48 hodín. Molpir vie, že víťazia len rýchle sny.

MOLPIR REALIZUJE ŠPECIÁLNE POŽIADAVKY

Spoločnosť Molpir si od začiatku uvedomovala, že jedine plnou profesionalitou svojich služieb a investíciami do vývoja a rozvoja firmy bude schopná reagovať na najnáročnejšie požiadavky zákazníkov.

K obchodným aktivitám tak postupne pribúda aj vývoj a výroba vlastných produktov, čím Molpir realizuje špeciálne požiadavky svojich zákazníkov z radov výrobcov automobilov.

Ako príklad možno uviesť špecifické súpravy centrálnych zamykaní, klimatizačné systémy, rôzne elektronické moduly, kabeláže a iné.

V roku 1998 získal Molpir certifikát ISO 9001. Na začiatku roku 2003 jednotlivé firemné prevádzky zamestnávali vyše 40 zamestnancov. V roku 2004 bola v Bratislave otvorená nová 3-podlažná administratívna budova, spolu s novými skladovacími priestormi, vývojovým pracoviskom a servisnými priestormi navrhnutými tak, aby bolo možné pracovať aj na veľkých nákladných vozidlách a autobusoch.

MOLPIR VENUJE PRVORADÚ POZORNOSŤ VÝBERU DODÁVATEĽOV

Naplňovanie predstáv zákazníkov firmy Molpir je možné len za predpokladu dobrého rozhodnutia pri výbere obchodných partnerov. Len dlhodobá a otvorená spolupráca vedie k úspechu. Molpir venuje prvoradú pozornosť výberu dodávateľov.

V zozname preto nájdete len renomované európske alebo svetové značky. Medzi hlavných dodávateľov patrí koncern DELPHI (Taliansko - autoklimatizácie, náhradné diely na autoklimatizácie a špeciálne náradie), EBERSPÄCHER (Nemecko - nezávislé kúrenia), MAGNETI MARELLI (Taliansko - autobatérie), DEFA (Nórsko - autoalarmy, elektrické predohrevy vozidla) a iní dôležití partneri dodávajúci vysoko kvalitné produkty. Všeobecne sa dá povedať, že hlavní dodávatelia sú z Talianska, Nemecka, Nórska, Španielska, USA a Ďalekého východu.

MOLPIR SPOLUPRACUJE S VÝZNAMNÝMI ODBERATEĽMI

Spoločnosť si časom vybudovala na slovenskom i českom trhu silnú pozíciu a patrí k popredným dodávateľom autodoplnkov. Molpir uskutočňuje želania koncových klientov prostredníctvom veľkého množstva odberateľov. Medzi najdôležitejších zákazníkov spoločnosti patria tzv. OE partneri. V súčasnosti je to predovšetkým ŠKODA AUTO a.s.,

Mladá Boleslav a TEREX - TATRA Kopřivnice.

Pre ŠKODU AUTO a.s. dodáva Molpir elektrické ovládania okien, centrálne zamykania a sortiment iných drobných produktov, ako napríklad káblové adaptéry a iné. Pre nový model nákladného vozidla TATRA dodáva Molpir kompletný klimatizačný systém určený na sériovú zástavbu do vozidiel. V minulosti to boli dodávky automatických

klimatizačných jednotiek unikátnej konštrukcie pre luxusnú limuzínu Tatra 700. Okrem týchto kľúčových OE zákazníkov spolupracuje Molpir s generálnymi importérmi vozidiel rôznych značiek a ich dílermi. Nesmieme obísť ani širokú sieť nezávislých montážnych stredísk a servisov.

Medzi úspechy patria aj dodávky komponentov a zariadení pre výrobcov traktorov, vozidiel špeciálneho určenia, vojenskej techniky, železnice, letectva a iné.